Patronat

Urząd Miejski
w Białymstoku
  PODSUMOWANIE SEZONU 2012/2013

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki Białostockiej Ligi Sportu w sezonie 2012/2013 dobiegły końca. W niedzielę 23 czerwca 2013 otrzymaliśmy odpowiedzi na ostatnie już niewiadome, kto na podium i w jakiej kolejności. Dokładnie o godz. 10:00 na parkiet wyszły drużyny DĄB-GAJ BIELSK PODLASKI oraz KOWALSKI & PARTNERZY aby zmierzyć się ze sobą w meczu o III miejsce. Po zaciętym pojedynku najniższy stopień na podium wywalczyli siatkarze zespołu KOWALSKI & PARTNERZY wygrywając 3:1. Następnie na boisku, dokładnie tak jak przed rokiem pojawili się zawodnicy drużyn X-VOLLEY i WERSAL, którzy mieli za zadanie powalczyć o najwyższe trofeum, tytuł mistrza ALS/BLS. Była więc to znakomita okazja do rewanżu dla WERSALU za porażkę w finale poprzedniej edycji. Niestety, mobilizacji wystarczyło zaledwie na pierwszy set, który gracze WERSALU wygrali 25-20. W kolejnych dwóch zostali bowiem rozbici przez świetnie grającą ekipę X-VOLLEYA 25-14 i 25-19. W secie czwartym wydawało się, że siatkarze WERSALU odrodzą się i doprowadzą do tie-breaka. Przez około 2/3 seta kontrolowali sytuację na boisku prowadząc kilkoma punktami. Lecz i tym razem nie sprostali zawodnikom X-VOLLEYA, którzy mozolnie odrabiając straty w konsekwencji wygrali set 25-23 i cały mecz 3:1! Po raz drugi w swojej historii i po raz drugi z rzędu X-VOLLEY został MISTRZEM Amatorskiej Ligi Siatkówki Białostockiej Ligi Sportu i jest dokładnie w połowie drogi do wyrównania rekordu zespołu TON obecnie KOWALSKI & PARTNERZY, w ilości zdobytych tytułów mistrza ligi, którzy zdobyli ten tytuł cztery razy. Po meczu finałowym odbyła się uroczysta dekoracja najlepszych zawodników oraz drużyn, których listę prezentujemy poniżej.

Nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom rozgrywek Zarząd Stowarzyszenia Amatorskiej Siatkówki w Białymstoku serdecznie gratuluje, dziękuje za udział oraz życzy miłego wakacyjnego odpoczynku, a następnie sukcesów w kolejnych edycjach.